Indywidualny projekt nagrobka

Zanim rozpocznie się montaż pomnika, pierwszym krokiem jest wybór konkretnego jego wzoru. Dawniej zakłady kamieniarskie posiadały jedynie kilka wzorów, przez co cmentarze były pełne podobnych do siebie pomników. Dzisiaj technologia jest dużo bardziej zaawansowana. Klienci mogą razem z projektantem wybrać dowolny kształt, kolor i inne szczegóły, tworząc indywidualny projekt nagrobka. Przy współpracy z firmą projektową wykonujemy różnego rodzaju projekty zgodne z życzeniami naszych klientów. Nie muszą ograniczać się jedynie do gotowych koncepcji. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom i pomysłom, podchodzimy indywidualnie do projektu każdego pomnika i tworzymy oryginalny wzór nagrobka, uwzględniając każdy detal.

Klienci, którzy powierzają nam wykonanie pomnika, mają możliwość zamówienia indywidualnego projektu nagrobka. Mogą oni wybrać dowolny kształt kamienia o wybranym odcieniu oraz dostosować do niego wszystkie dodatki. Kompletując wszystkie elementy w jedną całość powstaje autorski projekt, zgodny z wyobrażeniem i zamówieniem naszego klienta. Ponadto może on zobaczyć gotowy wzór w trójwymiarze, zanim jeszcze pomnik stanie na swoim miejscu. Pozwala to na naniesienie wszelkich ewentualnych zmian zgodnych z jego uwagami. W takiej sytuacji ostateczny efekt jest zawsze w pełni zadowalający.

Tworzenie indywidualnego projektu nagrobka rozpoczyna się od wyboru jego kształtu oraz wszelkich elementów dodatkowych. Na bieżąco nasi klienci mogą nanosić swoje uwagi, tak aby stworzony wzór odpowiadał ich wyobrażeniom. Następnie przechodzimy do decyzji związanej z wyborem materiału, z jakiego ma być stworzony nagrobek. Na ekranie komputera pokazujemy różne jego warianty, dobierając konkretne typy kamienia. Warto podkreślić, że pomnik może być wykonany z dwóch i więcej typów kamieni.

Następnie przechodzimy do zaprojektowania epitafium. Klient przedstawia nam tekst, jaki chciałby, aby znalazł się na grobie. Wybieramy też właściwą czcionkę i jej kolor, a dalszej części ewentualną grafikę, np. krzyż, kwiaty, serce lub cokolwiek, co kojarzy nam się ze zmarłym i chcielibyśmy, aby widniało na jego grobie. Ostatnim etapem jest decyzja o kształcie dodatku lub dodatków, jakie mają się znaleźć na pomniku oraz miejsce ich ulokowania. Możliwości jest wiele, mogą to być wazony na kwiaty, krzyż, kształt otwartego Pisma Świętego lub anioła.

Na końcu klient ogląda ostateczny efekt autorskiego projektu na ekranie monitora. Format 3D pozwala obejrzeć rezultaty projektowania z każdej strony. Dzięki takie personalizacji grób bliskiej nam osoby będzie dostosowany do jej charakteru, pasji i wieku.

Podcza całego procesu tworzenia indywidualnego projektu służymy swoją radą. Jesteśmy specjalistami od obróbki wielu rodzajów kamieni, dobrze wiemy, jak zachowuje się dany materiał, jakie są jego wady i zalety. Nasze doświadczenie jest często niezwykle pomocne.

Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie wykonywania nagrobków. Prowadzimy klienta przez proces od projektowania nagrobka, po realizację projekty i jego wykonanie.

Etapy realizacji zamówienia
Wybór wzoru, kamienia oraz wszystkich elementów dodatkowych nagrobka
Zaprojektowanie epitafium
Stworzenie wizualizacji 3D nagrobka
Podpisanie umowy i przekazanie projektu nagrobka do realizacji
Zatwierdzenie wykonanej usługi przez klienta i montaż nagrobka w wyznaczonej lokalizacji

Opinie

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas na adres email lub zadzwoń w godzinach działania naszego zakładu.

    Napisz do nas!

    Serdecznie zapraszamy do kontaktu poprzez formularz.
    Wypełnij odpowiednie pola i skontaktujemy się z Tobą.